TDP lampa

TDP lampa GOU GONG je revolučný terapeutický prístroj, ktorý vynašla skupina vedcov a lekárov vo výskumnom inštitúte v Ghongging v Číne.
Kľúčovým prvkom TDP lampy je unikátna patentovaná minerálna platňa, ktorá je pokrytá 33 minerálmi. Keď sa minerálna platňa nahreje na určitú teplotu (cca 280°), produkuje jedinečné bio spektrum elektromagnetických vĺn, ktoré dokáže ľudské telo prijímať. Spektrum elektromagnetických vĺn produkovaných TDP lampou je zhodné so spektrom elektromagnetických vĺn zdravých buniek. Tak sa v organizme dokáže opäť vytvárať prirodzená rovnováha a dokážu sa regenerovať aj poškodené buny.

Liečivá sila minerálov

To že naše telo potrebuje minerály, je všeobecne známa vec. Avšak to, že tieto minerály môžu účinkovať aj zvonku a prostredníctvom určitých elektromagnetických vibrácií podnecovať organizmus k samo uzdraveniu, bolo objavené len prednedávnom v Číne.

Náhodný objav

V 70-tych rokoch mimulého storočia čínske úrady nariadili celonárodné porovnanie zdravotného stavu zamestnancou rôzných závodov od výrobných až po bane a zlievarne. Na základe spracovaných informácií sa v jednom závode starej tehelni objavil neuveriteľný fenomén v podobe vysoko nadpriemerne dobrého zdravia zamestnancov tejto teheľne. Zdravotný stav a vitálnosť zamestnancov tehelne niekoľko násobne prevyšovali Čínsky priemer. Toto zistenie Činská vláda podrobila analíze a poverila príslušné ministerstvo,aby zistenie preverili. Lekári, technici a fyzici to mali objasniť. S objednávkou od najvyššej vlády prišiel výskumný tím do fabriky. Ako vedúci bol menovaný Dr. Gou Wenbin, skúsený lekársky technik v krajine. Keď sa pýtali starších zamestnávateľov, dostali rovnaký výsledok: u zamestnancov sa nevyskytovalo žiadne ochorenie, ktoré by sa dalo očakávať v súvislosti s ich prácou. Rovnaké správy získali aj z rôznych baní centrálnej Číny. Rovnako sa zistilo, že sa medzi zamestnancami nevyskytovali ani žiadne ochorenia na rakovinu. Ďalším fenoménom bolo aj to, že zamestnanci tehelne mali pomerne dlhú priemernú dĺžku života oproti ostatnému obyvateľstvu v danej oblasti. Tepelné žiarenie v celej fabrike sa zmeralo spektrometrom. Rovnako rozanalyzovali aj čiernu hlinu na pásových dopravníkoch pecí. V oblasti vypaľovacej pece ukázal merací prístroj veľmi silné, jedinečné spektrum s rozsahom vlnových dĺžok 2 až 25 mikrometrov.

Naše centrum pripravilo pre vás príjemné minerálne terapie TDP technológiov. V príjemnom prostredí nášho centra vám odborný personál výkoná lokálne alebo celotelové minerálne terapie.

TDP lampa a jej účinky:

 1. pozitívne pôsobí pri viac ako 120 chorobách
 2. uľavuje od bolesti
 3. má silné protizápalové účinky
 4. ukľudňuje psychiku, podporuje zdravý spánok
 5. aktivuje telesné tekutiny
 6. zvyšuje imunitu a prirodzenú obranyschopnosť organizmu
 7. odstraňuje stres, únavu a napätie
 8. detoxikuje
 9. harmonizuje organizmus
 10. spúšťa v tele samoliečiace procesy
 11. zvyšuje schopnosť organizmu využívať výživné látky z potravín
 12. zvyšuje množstvo energie v organizme
 13. zvyšuje tvorbu enzýmov antioxidačnej ochrany
 14. zabraňuje poškodeniu DNA v bunkách, podporuje tvorbu DNA a RNA
 15. spomaľuje proces starnutia buniek
 16. zvyšuje aktivitu v nervových bunkách
 17. nemá negatívne vedľajšie účinky
 18. úspešne vyhovela testom ako zdravotnícky prístroj v TUV Theinland

História TDP lampy

Rozohriate minerály

Meraniami, ktoré výskumníci vykonali počas takmer 2 rokov na pracoviskách a v neďalekom kameňolome, bolo možné tento zriedkavý fenomén vysvetliť. Výskumná správa pre čínsku vládu bola hotová. Tím objavil, že v čiernej hline uloženej okolo vypaľovacích pecí sú obsiahnuté stopy 33 minerálov v 43 chemických zlúčeninách, ako sa vyskytujú v ľudskom tele a sú predpokladom stabilného zdravia. Hlavné zložky sú železo, selén, mangán, zinok, kobalt, nikel, meď, kadmium. Páľavou z pecí sa tieto minerály vysoko nahrievali a vysielali elektromagnetické vlny, ktoré dokázalo ľudské telo mimoriadne dobre absorbovať a vyvolávali biologické efekty. Tento rozšírený infračervený rozsah dodáva teplo, ktoré sa hlboko rozširuje do tela. Veľmi dobre ho absorbujú bunky pod pokožkou, preto je tento tepelný efekt pri takýchto infračervených vlnách oveľa rozsiahlejší. Prírodovedeckými pokusmi bolo potom možné tento záhadný fenomén vysvetliť.

Liečivá platňa

Výskumníci zo Silicate Resarch Inštitútu v Chongqingu, ktorí sa podieľali na výskumne, plánovali, aby bolo mohli všetci ľudia terapeuticky využívať pozitívne vlastnosti a začali pracovať na vývoji prístroja tepelnej terapie založeného na mineráloch. Po nákladných štúdiách inžinierov pre náuku o materiáloch v laboratóriách, lekármi v nemocniciach a klinikách v celej krajine nakoniec vznikla elektroterapeutická TDP-lampa, ktorá mala špeciálnu platňu s chemickými a fyzikálnymi vlastnosťami hliny zo starej tehelne. 33 rôznych kremičitanov sa nanieslo na špeciálnu keramickú platňu a skombinovalo sa s elektrickým výhrevným telesom. Liečivé tepelné žiarenie teraz môžu využívať lekári, terapeuti, liečitelia, maséri ale aj súkromné osoby na domáce použitie. Koncom roku 2006 sa ukončili na viacerých klinikách výskumy, o pôsobení TDP-lampy.

Terapeutická TDP lampa sa osvedčila ako mimoriadne účinná pri ošetrovaní početných chorôb, ako bolesti svalov a iné bolesti, ľahké poranenia, artritída a rôzne kožné ochorenia.
Prináša rýchlu úlavu pri bolestiach chrbta, šije a hlavy.
Zmierni chronické prechladnutia. Zápaly, rany a zlomeniny kostí sa v mnohých prípadoch liečia oveľa rýchlejšie.
Okrem týchto zjavných predností sa terapeutická TDP lampa osvedčila na povzbudenie látkovej výmeny, reguláciu fyziologických úkazov podvýživy a pri zmiernenie zápalov.
Podobne ako pri akupunktúre sa posilňuje a obnovuje narušený tok energie v meridiánoch.

Terapeutická TDP lampa môže pomôct pri:

akné angína pectoris
artritída astma bolesti hlavy
bolesti chrbta bolesti kĺbov bolestiach kolien
bolestiach podbrušia bolesti zubov bronchitída
celulitída citlivosť na počasie cukrovka
ekzémy fraktúry gastritída
hepatitída herpes hnačka
chrápanie chrípka chronické bolesti
impotencia infekcie rán ischias
kožné vredy menštruačné problémy migréna
nádcha napätie natiahnutie šliach
nespavosť popáleniny neurodermitída
nočné pomočovanie omrzliny osteoporóza
prostata plesne reuma
seknutie v krížoch únava vredy
vysoký krvný tlak

Terapeutická TDP lampa sa nesmie aplikovať pri používaní kardiostimulátora. Kedže terapeutická TDP lampa produkuje teplo, môže sa používat pri horúčke a cukrovke, pri rozšírení ciev len pod dohľadom lekára, terapeuta, liečiteľa atď.
Dôvodom je, že v dôsledku straty citlivosti pokožky v ojedinelých prípadoch môže dôjst k popáleninám kože, ak sa TDP lampa používa velmi blízko pri pokožke. U tehotných žien by sa mala terapeutická TDP lampa používat až po 3. mesiaci, pričom sa oblasť brucha nesmie priamo ožarovat.
Tento revolucný terapeutický prístroj má značný terapeutický efekt na rôzne systémy ludského tela, ako na srdcovo-cievny systém, tráviaci systém a na močové a pohlavné orgány.
Terapeutická TDP lampa prešla v Číne a Amerike stovkami testov vo výskumných inštitútoch,
klinikách a na univerzitách. Na medzinárodných výstavách získala niekoľko ocenení. Celosvetovo sa predalo už niekolko miliónov kusov a konečne prichádza aj na Slovensko a do Českej republiky.
Terapeutická TDP lampa má obzvlášt dobrý vplyv na tažké a dlhotrvajúce ochorenia. Preto sa ľudovo nazýva aj „čínska zázračná lampa“ alebo „čínska lampa“. V súčasnosti, keď sa stále viac šetrí a celková situácia štátneho zdravotníctva sa stále zhoršuje, je o to viac dôležitejšie, aby sme sa sami postarali o svoje zdravie. Terapeutická TDP lampa nám môže byt pri tom dobrým pomocným prostriedkom. Je rovnako vhodná pre terapeutické zariadenia, ako aj pre domáce použitie. Táto liečebná metóda zodpovedá čínskym predstavám o starostlivosti o zdravie a životnú silu, lebo len v zharmonizovanom, silnom organizme sotva vznikne nejaká choroba.

Spôsob použitia

V poslednej dobe siaha stále viac ludí sužovaných bolestami, ktorým už nemôže pomôct školská
medicína k alternatívam ako napr. TCM, „tradičná čínska medicína“. Tieto čiastočne už prastaré formy liečenia sa vyvíjajú spolu s dnešnou technikou dalej. Tak vznikla aj takzvaná „čínska lampa“, tento geniálny energetický žiarič priniesol už miliónom ludí zmiernenie, dokonca vyliečenie. Na prvý pohlad možno tento prístroj skutočne
považovať za lampu. Ak sa však bližšie pozrieme, zistíme, že sa tu nejedná o bežný infračervený žiarič, ale že základ tvorí cierna keramická platna.
Klúčovou technológiou je práve táto platňa, ktorá po zohriatí vytvára osobitné elektromagnetické spektrum. Minerály obalujú kovovú dosku, ktorá je osadená v lampe. Terapeutická TDP lampa nájde svoje uplatnenie predovšetkým v terapii proti bolesti, ortopédii ako aj v internej medicíne a športovej medicíne.
Ked sa minerálna platna nahreje na určitú teplotu (cca 280°), vyžaruje jedinečné bio - spektrum elektromagnetických vĺn v rozsahu 1-25 mikrónov, ktoré absorbuje ľudské telo. Prijímaná energia urýchľuje mikrocirkuláciu a metabolizmus, posilnuje imunitný systém a dosahuje krátkodobé a dlhodobé zmiernenie bolestí. Spolu s ožarovaním dochádza k účinku tepla, ktoré povzbudzuje bunky k vnútorným termickým reakciám. Tým sa zlepšuje prekrvenie a zásobovanie buniek. Obzvlášt účinné je prehrievanie akupunktúrnych bodov teplom, ktoré podľa tradičnej čínskej medicíny (TcM) regulujú energetický systém človeka a ovplyvňujú zdravie a blaho.
V tomto zmysle je teda terapeutická TDP lampa kombináciou prastarých princípov tradičnej čínskej medicíny s modernou technológiou.
Mnoho rôznych inštitútov a kliník už testovalo túto „čínsku zázračnú lampu“ a zistili pritom, že energetický účinok na človeka je ovela lepší, ako pri normálnom infračervenom svetle. Pritom sa zistilo, že ošetrenie akupunktúrnych bodov veľmi pozitívne ovplyvňuje celkový meridiánový energetický systém. Pri bežnom infračervenom svetle je to len v minimálnej miere. Pri týchto testoch sa rovnako zistilo, že terapeutická TDP lampa nemá žiadne škodlivé úcinky na ľudský organizmus a môže sa bez problémov používat aj pri ošetrovaní detí a zvierat. Mnohí pacienti a terapeuti informovali, že pri pravidelnom používaní terapeutickej TDP lampy sa mnohé tažkosti ako napr. migréna, alergie, reuma, bolesti klbov, nádcha, bronchitída, nespavosť výrazne zlepšili, čiastocne až
do úplného vyliečenia. Aj pri zlomeninách a pri liečení rán sa zistilo, že pri pravidelnom ožarovaní sa liečebný proces výrazne zrýchlil. Negatívne vplyvy terapeutickej TDP lampy neboli zistené, avšak pri ťažkých a vážnych ochoreniach je vždy nutná konzultácia s lekárom!