Diagnostické testy

Na všetky testy je nutná objednávka 24 hodín vopred. Výsledky všetkých testov sú štandardne do 24 hodín. V prípade potreby je možné výsledky skrátiť na 3 hodiny za príplatok 30% z ceny testu

Ostatné testy

HIV Test

HIV-1, HIV-2

50 €
Screeningový test, detegujúci HIV-1, HIV-2 a ich subtypy v ľudskom sére, plazme alebo celej krvi s citlivosťou 99%

Hemoglobín test

rakovina hrubého čreva

40 €
Hemoglobín test 3 v 1 - preventívne vyšetrenie rakoviny hrubého čreva
Vysoko citlivý a spoľahlivý test, spoľahlivosť porovnateľná s laboratórnym testom. Kvalitatívne stanovenie ľudského hemoglobínu v stolici.

Infekčné choroby

Test na mononukleózu

mononukleóza

30 €
Infekčná mononukleóza je vírusové ochorenie spôsobené vírusom Epstein-Barrovej. K jej prenosu najčastejšie dochádza slinami, preto sa mononukleóze tiež hovorí "choroba z bozkávania". Prejavuje sa podobne ako angína, bolesťami v krku, zdúrenými uzlinami, horúčkou a únavou. Dôležité však je pri chorobe zachovávať pokoj na lôžku a dodržiavať diétu, pretože v priebehu ochorenia často dochádza k prechodnému narušeniu funkcie pečene. Ak sa ochorenie včas rozpozná a pacient dodržiava liečebný režim, väčšinou dochádza k úplnému uzdraveniu. A práve k včasnému rozpoznaniu tohto ochorenia je určený tento test.

Test na chlamídie

Chlamýdia

40 €
Tento test slúži na detekciu baktérie Chlamýdia trachomatis, jednej z troch známych typov Chlamýdií. Chlamýdiová infekcia je jedna z najčastejších pohlavne prenosných infekcií. Len v Nemecku sa počet nových infekcií odhaduje medzi 300,000 a 500,000 ročne. Najviac ohrozenými skupinami sú predovšetkým mladí ľudia vo veku 15-25 rokov, ktorí často menia sexuálnych partnerov, sexuálny partneri infikovaných (bez symptómov, ktorí si nie sú vedomí, že prenášajú infekciu) a novorodenci infikovaných matiek. Infekcie bez sexuálneho kontaktu (napr. z bazéna či sauny) sa vyskytujú zriedka, ale nie sú nemožné. Infekcia Chlamýdií trachomatis často nemá žiadne príznaky. Avšak môže viesť k problémom, ako sú očné infekcie, artritída alebo infekcie močových ciest. Okrem toho môže neliečená chlamýdiová infekcia spôsobiť neplodnosť, zvyšuje riziko mimomaternicového tehotenstva a predčasného pôrodu. V rozvojových krajinách je chlamýdiová infekcia jednou z najčastejších príčin slepoty novorodencov.

Test na syfilis

syfilis

30 €
Každý nechránený pohlavný styk je dnes spojený s rizikom infekcie niektorou zo sexuálne prenosných chorôb. Ak sa u Vás vyskytnú vredy na / alebo v okolí vagíny, penisu alebo úst, môže to indikovať infekciu baktérií, ktorá spôsobuje syfilis.

Helicobacter Pylori test

helicobacter

30 €
Helicobacter pylori je baktéria, ktorá žije v epiteli žalúdka a dvanástnika. Prenáša sa z človeka na človeka kontaktom so žalúdočným obsahom - vývratkami, alebo stolicou nakazených ľudí, prežíva aj na zubnom povlaku, tiež na zle umytom pohári. Keďže bol dokázaný aj v slinách, môže sa prenášať aj bozkávaním.

Nakaziť sa môže len človek s nedostatočnou odolnosťou voči tomuto mikroorganizmu, za čo je zodpovedný imunitný systém tela. Spôsobuje zápalové ochorenie sliznice žalúdka a dvanástnika a následne vredové ochorenie týchto orgánov, ktoré neskôr môžu spôsobiť rakovinové ochorenie.

HELICOBACTER PYLORI Test je určený na kvalitatívne imunochromatografické stanovenie nákazy H. pylori v stolici a tiež na kontrolu úspešnosti liečby infekcie, nie skôr ako 6 týždňov po ukončení liečby.